ARMUTLU’DA ASFALT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

 

Armutlu’da sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı.
Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan yaptığı açıklamada; “Yıllardır devam eden yol sorunlarımıza, Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım ile yaptığım görüşmeler neticesinde Gemlik ile Yalova girişlerinin sıcak asfaltlama çalışmalarına başlanılmış ve kısa sürede tamamlanmıştır.

Daha önceleri stabilize asfalt olarak hizmet veren karayolu, araçlar ve kullanıcıları için çeşitli olumsuzluklar meydana getirmekteydi. Kaliteli ve rahat bir yolculuk için ilk etapta Yalova girişi, İlçe merkezi, İskele ve Yılandar mevkii ile Gemlik girişi arasında stabilize dolgu malzemesiyle tasviye edilerek sıcak asfalt dökülmeye uygun hale getirildi. Daha sonra ise bu güzergahlarda İlçemiz Yalova girişi ile Gemlik girişi arasında bulunan yaklaşık 5 kilometrelik karayolunun sıcak asfaltlama çalışmaları tamamlanarak hizmete girmiştir. Kısa sürede çalışmaları tamamlanan bu yollarımız Trafik akışının en yoğun olduğu güzergahlar olması bizim için önemliydi.

İlçemizi her yönden geliştirip güzelleştirecek projelerimizi yaparken yollarımızı da son derece önemsiyoruz. Armutlu’ ya yapmış oldukları yardımlar için Karayolları
Genel Müdürü Sayın Mehmet Cahit Turhan ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım’ a teşekkür ederim. Tüm İlçe halkımıza ve misafirlerimize hayırlı olsun” dedi.

01.08.2013


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler


Termal Videolar

Termal life