Armutlu Belediyesi Termal Sudan Para Kazanacak

 

Yalova`nın Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan, ilçelerinde Termal suyu ile ilgili yatırımlar yaparak belediyeye bütçesine önemli miktarda girdi sağlamaya hedeflediklerini söyledi.

Birkan, yaptığı açıklamada, ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Armutlu`da su meselesi kalmadığını ifade eden Birkan, "Göletimiz doldu. Paket arıtmayı da bir haftaya kadar teslim ediyorlar. Suyla ilgili bir sıkıntı kalmadı" dedi.
İlçedeki Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılacak tahsisle ilgili de bilgi veren Birkan, şunları kaydetti:
"Turizm tahsisiyle ilgili kıyı kenar imarı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`nda onaylandı. Her şey aşama aşama gidiyor. Bundan sonraki süreçte binlik ve 5 binlik planlar yapılacak. Ondan sonra bakanlığa vereceğiz gerekeni yapacaklar".

İsale hattı çalışmalarına başladıklarını da ifade eden Birkan, "Şimdi biz isale hattıyla ilgili çalışma yapıyoruz. 2 milyon civarında sondaj kuyusuna Armutlu merkeze doğru isale hattı yapılacak. Şimdi bununla ilgili çalışma var. Armutlu`ya gidecek, ondan sonra dağıtım yapılacak" dedi.

Birkan, 2013`te yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Termal Sudan para kazanmayı hedeflediklerinin altını çizen Birkan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"2013 bütçemiz 7,5 milyon lira. 3,5 milyonunu yatırıma dönecek. Daha önce olmayan 1,5 milyon geliri Termal suya koyduk. Bunu yatırıma kullanacağız. Hem masrafı, az hem getirisi çok. Termal Sudan belediye para kazanacak. Önce yatırım yapacak, sonra kazanacak. Yatırımlardan para kazanmak istiyoruz."

27.12.2012_


Google+


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler


Termal Videolar

Termal life